top of page

Create Your First Project

Start adding your projects to your portfolio. Click on "Manage Projects" to get started

Konserve Ton Balığı

Protein açısından zengindir: Ton balığı, yağsız proteinin iyi bir kaynağıdır. 100 gram konserve ton balığı, yaklaşık 26 gram protein içerir. Bu, bir yetişkinin günlük protein ihtiyacının yaklaşık %50'sini karşılar.

Omega-3 yağ asitleri açısından zengindir: Ton balığı, omega-3 yağ asitleri bakımından zengindir. Omega-3 yağ asitleri, kalp sağlığı, beyin gelişimi ve bağışıklık sistemi için faydalı olduğu düşünülen yağ asitleridir. 100 gram konserve ton balığı, yaklaşık 2 gram omega-3 yağ asidi içerir.

Düşük kalorili ve yağlıdır: Ton balığı, düşük kalorili ve yağlıdır. 100 gram konserve ton balığı, yaklaşık 190 kalori ve 9 gram yağ içerir. Bu, ton balığını kilo vermek veya sağlıklı bir kiloyu korumak isteyenler için iyi bir seçenek haline getirir.

Uzun ömürlüdür: Ton balığı konserveleri, serin ve kuru bir yerde saklandığı takdirde uzun süre bozulmadan saklanabilir. Açılmamış ton balığı konserveleri, 1-2 yıl boyunca bozulmadan saklanabilir. Açılmış ton balığı konserveleri, buzdolabında 3-4 gün boyunca saklanabilir.

bottom of page